Sensörlü Kağıt Havlu Dispenseri Kullanımı

Sensörlü Kağıt Havlu Dispenseri Kullanımı

Fotoselli kağıt havlu dispenseri, kağıt havlu tasarrufunu sağlayan pratik kullanımı ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle kağıt havlu gideri fazla olan işletmelerin tercih ettiği bir çözümdür. Son yıllarda gelişen teknoloji ile kağıt havlu dispenserlerinin kullanımında tasarrufa yönelik olarak kağıt ölçüsünü belirleyebiliyoruz. Örneğin sensörü el uzatıldığında kağıt 20 cm versin, 10 saniye aralıklarla versin gibi.

Sensörlü kağıt havlu dispenserleri sensörlü olmasından dolayı, hijyen açısından önem arzetmektedir. Sensörlü kağıt havlu dispenserlerinde rulo kağıt kapalı bir alanda muhafaza edildiğinden dolayı, elimizi uzatıp kağıtı kopattığımızda bir sonraki kullanıcının kullanacağı kağıda temas etmeyiz, dolayısıyla bizden sonraki kullanan kullanıcı temiz ve el değmemiş bir kağıt kullanmaktadır.

Her ne kadar el değmemiş bir kağıt kullanmış olsa da sonuçta kağıt ürünleri klor ile ağartma işlemi sırasında kimyasal madde oluşturmaktadır. "Dioksin" olarak bildiğimiz bu kimyasallar zehirli kimyasallar sıralamasında ön sıralarda yerini almaktadır.

Toplu kullanılan alanlarda özellikle, umumi tuvaletler, AVM, Restaurant, kafeterya, hotel vb. toplu kullanım alanlarının tuvaletlerinde bakterilerden korunmak için mutlaka ve mutlaka kağıt havlu veya yeni nesil hijyenik el kurutma cihazı kullanmalıyız.

Kağıt havlu makineleri elektrik veya pille çalışabilir, bazıları 20-22cm genişliğinde kağıt alırken bazıları ise 22-25 cm kağıt kullanımına uygundur. Sensörlü kağıt havlu dispenserlerinde kullandığımız kağıtlarda koli olarak satılmakta olup bir kolide 6 rulo kağıt bulunmaktadır. Bu kolilerin ağırlıkları kağıt kalitesine göre 4kg dan 9kg ye kadar değişmektedir.

Tercihimizi yaparken bilinçli olup gelecek nesilleri de düşünerekten kağıdın hammaddesinin ağaç olduğunu unutmadan, kağıt tüketimini minimuma indirmeli ve mümkünse yeni nesil el kurutma cihazlarını kullanmalıyız.