Hijyen Bariyeri Kullanım Talimatı

Öncelikle hijyen bariyerinin ne olduğuna bakalım. Hijyen bariyeri mi ?, Hijyen Koridoru mu ?, Hijyen turnikesi mi ? Hijyen Bandı mı? Yoksa “Sanitasyon Hattı” mı?  Doğrusu sanitasyon hattıdır. Ancak ülkemizde çok çeşitli isimler ile adlandırılmaktadır. 

 

Gelelim Sanitasyon Hattının kullanım talimatına, Kullanacağımız ürüne göre talimat değişiklik göstermektedir.  Yatay fırçalı, dikey fırçalı, yatay veya dikey fırçalı, evyeli yatay fırçalı, evyesiz vb… talimat farklılık göstermek zorundadır.

Ancak genel olarak bazı kuralar vardır onları aşağıda belirtelim. 

Öncelikle eller nasıl yıkanır? El yıkamanın evrensel kuralları vardır. Önce sabun veya köpük kesinlikle alınmaz. Önce eller ıslatılır daha sonra fotoselli sıvı sabun dispanserinden  veya fotoselli köpük sabun dispenserinden köpük alınır. Sağ el ile sol elin üzerine gelecek şekilde parmak aralarına kadar ovalanır sonra diğer elimizle aynı işlem tekrar edilir.  Bu  işlemleri yaparken ayaklarımız dezenfektan havuzunun içerisinde olduğundan dolayı ayak dezenfektanı da sağlanmış olur. Sonra avuç içlerine aynı işlem yapılır ve eller durulanır. Kağıt ile el kurulanır, kağıt çöpe atılır, eller dezenfekte edilir ve turnikeden geçiş sağlanır.

Firmamızdan “Hijyen Koridoru, sanitasyon hattı, hijyen bandı, hijyen turnikesi” satın alan tüm kurumlara aşağıdaki kullanım talimatı firma logosu üste gelecek şekilde firmaya dijital ortamda gönderilmektedir.